Kontakt z nami

(+48) 500 556 986

Aktualności

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 408.

NOWOŚĆ! MODEL WRZESIEŃ 2013!

Laser MedArt® znajduje zastosowanie w wielu zabiegach dermatologii estetycznej, jak m.in. resurfacing skóry, fotouszkodzenia, brak elastyczności, usuwanie blizn, znamion, brodawek, włókniaków starczych czy kłykcin płaskich.

b_91_205_16777215_00_images_MedArtFrx.jpgZabiegi łagodnie odmładzające skórę i tradycyjne zabiegi resurfacingu skóry laserem MedArt® FRx™ przeprowadzane są z wykorzystaniem skanera MedArt® 458, który równomiernie dystrybuuje energię na obszarach zabiegowych o powierzchni ponad 10x10 mm, omijając niewielkie obszary skórne, dzięki czemu skóra goi się szybciej. Szerokość impulsu lasera waha się od 2 do 7µs i obejmuje plamki zabiegowe od 1,25 do 1,66 mm. Połączenie tych parametrów skutkuje stopniowym pojawianiem się rezultatów oraz skróceniem czasu rekonwalescencji. Wszystkie parametry pracy skanera mogą być dowolnie konfigurowane, co pozwala na ich elastyczne i dokładne dopasowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jak wynika z przeprowadzonych badań histologicznych głębokość penetracji przy standardowych ustawieniach mocy 12 W oraz szerokości 5 µs wynosi 500 µs. Zależnie od ustawionych parametrów współczynnik pokrycia wynosi od 7 do 20%.

Na czym polega resurfacing laserowy?

Resurfacing to nic innego jak zniwelowanie rożnych przypadłości skóry poprzez frakcyjną koagulację tkanek.

System frakcyjny emituje światło, którego energia jest pochłaniana przez zawartą w komórkach naskórka i skóry właściwej wodę. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkankce, a potem jej odparowania, czyli ablacji, oraz wydzielenia ciepła, które uszkadza komórki, w tym także komórki kolagenowe. Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu.

Impulsy laserowe emitowane są na powierzchni skóry jeden obok drugiego, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to zaplanowe dzialanie, mające na celu pobudzenie otaczającej zdrowej tkanki do wzmożonej regeneracji. Każda mikrokolumienka uszkodzonej laserem skóry otoczona jest zdrowymi komórkami skóry, które zaczynają intensywnie się namnażać. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co w rezultacie daje intensywną regenerację obszaru, który został poddany terapii.

Ideą resurfacingu laserowego jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie powierzchni skóry, które pobudza ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania dokonanych planowych uszkodzeń, dzięki czemu uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę, czyli trwałą regenerację kolagenu i elastyny.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi resurfacingu?

Resurfacing laserowy wskazany jest każdej osobie, której skóra wykazuje cechy starzenia, zwłaszcza wywołanego przez promieniowanie ultrafioletowe. Obecność na powierzchni skóry zmarszczek, linii, bruzd, przebarwień oraz zwiotczenie, utrata elastyczności i jędrności, ziemistość cery – to podstawowe wskazania do tego zabiegu. Ponadto częstym wskazaniem są rozszerzone pory i blizny potrądzikowe. Zabieg może być wykonany na każdym obszarze skóry. Najczęściej jednak wykonywany jest na twarzy, szyi, dekolcie oraz grzbietach rąk, czyli tam, gdzie skóra starzeje się najszybciej pod wpływem promieniowania UV. Doskonałe rezultaty uzyskuje się na obszarach bardzo trudnych do odmłodzenia innym metodami, jak szyja i dekolt oraz zmarszczki wokół ust i starzejąca się skóra wokół oczu i powiek. Świetne rezultaty uzyskuje się w spłycaniu i zmniejszaniu rozstępów czerwonych, jak również białych.

b_630_201_16777215_00_images_laser1.png

b_630_315_16777215_00_images_laserresurfacing.jpg

Jakie rezultaty można osiągnać?

 • spłycenie i zniwelowanie blizn potrądzikowych
 • odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni
 • usuniecie drobnych zmarszczek okolicy oczu
 • poprawa owalu twarzy
 • poprawa gęstości i sprężystości skóry
 • zamknięcie rozszerzonych porów
 • odnowa uszkodzonej przez słońce skóry, w tym rogowacenia słonecznego
 • zniwelowanie rozstępów
 • zwiększenie sprezystosci skóry ramion, brzucha (po porodzie)
 • usuwanie przebarwień (melasma)
 • modelowanie zanikowych blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych
 • rozjaśnienie zmian pigmentowych, przebarwień, plam starczych,
 • wyrównanie nierówności skóry.

W trakcie zabiegu laser niszczy starzejącą się skórę i jednocześnie dzięki technologii frakcjonowanej wiązki laserowej pobudza ją do intensywnej regeneracji. Dzięki temu uzyskujemy odnowioną skórę, o zdecydowanie lepszej strukturze. Staje się ona bardziej jędrna, napięta i elastyczna, zmarszczki, bruzdy i blizny są spłycone, przebarwienia mniej widoczne, pory zwężone i spłycone, koloryt skóry bardziej świeży i promienny. Skóra wyraźnie odmładza się i jest lepszej jakości.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Zazwyczaj zabieg wymaga znieczulenia kremem Emla. Aplikacja kremu powinna nastąpić 60 minut przed zabiegiem, dodatkowo podczas zabiegu stosowane jest chłodzenie specjalną dla tego celu stworzoną chłodziarką CryoMini marki Zimmer- zastosowanie zimnego powietrzem podczas zabiegów laserowych znacznie zmniejsza ból oraz poprawia komfort pacjenta. Chłodzenie zmniejsza także ryzyko uszkodzeń termicznych oraz minimalizuje obrzęk pozabiegowy.

Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu zabiegu?

Gojenie skóry bezpośrednio po zabiegu trwa około tygodnia, ale jest to zdecydowanie za wcześnie na ocenę ostatecznego efektu. Proces regeneracji skóry trwa kilka – kilkanaście tygodni. Rezultaty oceniamy więc po upływie około 6 – 8 tygodni od zabiegu. Zazwyczaj wtedy wykonujemy drugi zabieg, który ma na celu pobudzenie skóry do dalszej regeneracji.
Należy również pamiętać, że czas gojenia jest uzależniony od partii ciała poddanej zabiegowi np. skóra szyi jest cienka, delikatna i właściwie pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego też proces gojenia jest znacznie(nawet dwukrotnie) wydłużony w stosunku do czasu trwania gojenia skóry twarzy.

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać satysfakcjonujący efekt?

W zależności od stopnia zaawansowania starzenia skóry, wieku pacjenta, głębokości zmarszczek, porów i blizn potrądzikowych liczba koniecznych zabiegów może wahać się od 1 do 5. Przy nieznacznych zmarszczkach i zwiotczeniu skóry satysfakcjonujące efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu. Natomiast głębokie zmarszczki, bruzdy i blizny wymagają nawet 4 – 6 powtórzeń w odstępach 6-8 tygodniowych.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Poprawa jakości skóry jest efektem zmiany jej struktury- ten stan utrzymuje się stosunkowo długo, nawet kilka lat. Widać to wyraźnie w przypadkach poprawy wyglądu blizn potrądzikowych, gdzie rezultaty są trwałe. Odbudowa skóry będzie doskonale widoczna po 4-6 tygodniach od zakończeniu serii 4-6 zabiegów. Przebudowa kolagenu będzie jednak trwała nadal, powodując wygładzanie i ujędrnianie skóry jeszcze przez 6-12 miesięcy po zabiegu.

Zmiany w naskórku i kolagenie w skórze właściwej, wywołane zabiegami, są trwałe. Obiektywne badania wykazały, że pozytywne zmiany, wywołane zabiegami, nie cofają się po 6 miesiącach po ich zakończeniu. Jednak słońce, siła ciążenia i czas robią swoje i żadne urządzenie nie może zatrzymać jego upływu, choć laser może go cofnąć, i to o wiele sezonów.

Wzrost gęstości skóry na obrazie USG

b_280_241_16777215_00_images_obraz_usg.png                       b_280_241_16777215_00_images_obraz_usg_2miesiacepo.png

2 miesiące po 3 zabiegach laserem frakcyjnym CO2

 

b_630_304_16777215_00_images_zmiany.png

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża

 • cukrzyca

 • świeża opalenizna (należy poprzestać opalania na dwa tygodnie przed zabiegiem)

 • skóra przyciemniona samoopalaczem (należy poprzestać stosowania na dwa tygodnie przed zabiegiem)

 • terapia doustna retinoidami (Roaccutan, Accutan), izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin), lub sterydami

 • zioła: dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa (należy odstawić na 3 tyg. przed zabiegiem)

 • leki światłouczulające: antybiotyki, leki antydepresyjne

 • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze (opryszczka)

 • nowotwory skóry

 • fotodermatozy

 • przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, AZS, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski)

 • okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia

 • okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym (Sculptra)

 • pilingi chemiczne (należy poprzestać na 2 tyg. przed zabiegiem)

 • tendencja do tworzenia się bliznowców

 • blizny przerosłe i keloidy

Okres powrotu do normalnego trybu życia

Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona, mocno rozgrzana, czasami widać delikatne sączenie płynu tkankowego. Po 2 – 3 dniach obrzęk i rumień ustępują i pojawia się powierzchowny cienki, ale rozległy strup na powierzchni skóry, który przez kolejne 4 – 5 dni ulega stopniowemu złuszczeniu. Odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas w głębi ulega regeneracji i odbudowie.

b_119_180_16777215_00_images_przed.jpg b_322_180_16777215_00_images_zabieg.jpg

Przed zabiegiem                W trakcie zabiegu

b_119_180_16777215_00_images_dzie2.jpg b_119_180_16777215_00_images_dzie2b.jpg b_101_180_16777215_00_images_dzie4.JPG b_111_180_16777215_00_images_dzie4b.JPG

Dwa dni po                                                                     Cztery dni po zabiegu

Zalecenia przed zabiegiem

Na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno opalać się na słońcu, w solarium, oraz przyciemniać skóry samoopalaczem. Jak również na okres dwóch tygodni nie należy wykonywać innych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja i pilingi chemiczne. Należy również odstawić kremy z retinoidami i kwasami.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy smarować skórę przez 7-10 dni łagodzącym kremem (Cicalfat, Zinalfat, Cicaplast Baume B5, Sensicure) kilka razy dziennie, aż do całkowitego złuszczenia strupa. W tym okresie nie wolno pływać w basenie, dotykać skóry brudnymi rękami, zdrapywać złuszczających się strupków. Po złuszczeniu strupa można zacząć stosować kremy natłuszczające i nawilżające (Cetaphil MD, Terproline, Lipobase) i stopniowo powracać do swojej ulubionej pielęgnacji. Poza tym należy stosować dodatkowo na dzień kremy z filtrami (50SPF) przeciwsłonecznymi przez pół roku i w kolejnych latach zawsze w miesiącach wiosenno-letnich.

Co robić, by jak najdłużej utrzymał się efekt zabiegu?

W dalszym okresie regeneracji skóry należy stosować ochronę przed promieniowaniem UV, kremy regenerujące skórę z retinolem, peptydami lub witaminą C. Należy unikać palenia papierosów.

Bezpieczeństwo

Laser posiada certyfikat bezpieczeństwa dla urządzeń medycznych oraz certyfikat europejski CE. Zabieg nie narusza otaczających tkanek, naczyń krwionośnych ani nerwów. Badania laboratoryjne nie wykazały żadnych powikłań po zabiegu, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji. Do tej pory większość zabiegów laserowych dawało dobre efekty kosztem skutków ubocznych, ryzyka oraz długiego okresu gojenia i powrotu do zdrowia. Zabiegi laserem FRx™ to innowacyjna technologia oferująca doskonałe wyniki bez utraty bezpieczeństwa, zminimalizowane efekty uboczne oraz znacznie skrócony czas gojenia się skóry.

Inne zastosowania lasera MEDART FRX

Dermatologia ogólna, dermatochirurgia

Laserem Medart można ciąć tkankę bezkrwawo, bez pozostawienia blizny. Tkankę usuwa się poprzez jej odparowanie. Zmiany poddane zabiegowi goją sie bardzo dobrze, ponieważ nie ma uszkodzenia otaczających tkanek. Odczyn zapalny w otoczeniu usuniętej tkanki jest minimalny. Okres gojenia zamyka się zwykle w ciągu 1 miesiąca od zabiegu. Pole zabiegowe jest czyste pod względem mikrobiologicznym. Możliwość precyzyjnego usunięcia licznych zmian w bardzo krótkim czasie i z niezwykle satysfakcjonującym efektem kosmetycznym pozwala uznać urządzenie MedArt za jedno z najlepszych do zabiegów dermatologii, oraz dermatochirugii.

Jakie zmiany można usunąć laserm MedArt?

 • brodawki
 • ziarniaki
 • naczyniaki
 • nerwiakowłókniaki
 • włókniaki
 • znamiona naskórkowe, oraz naczyniowe

Chirurgia twarzowo-szczękowa

Zabiegi laseram MedArt to istotne narzędzie chirurgicznej terapii chorób jamy ustnej, grzybicy dziąseł i leczenia paradontozy oraz innych schorzeń wymagających interwencji z zakresu chirurgii szczękowej. Zdolność lasera do jednoczesnego cięcia i koagulowania tkanek umożliwia zapewnienie optymalnych rezultatów po zabiegu, nawet jeśli tkanki w obszarach zabiegowych są zainfekowane. Światło lasera jest dostarczane do tkanek za pomocą rączki wyposażonej w system luster, aby zapewnić dostęp lasera do tkanek niezależnie od kąta pracy rączki.

Przykładowe zabiegi z zakresu dermatologii ogólnej oraz chirurgii szczękowej

 • plastyka dziąseł
 • usuwanie torbieli kostnych
 • leczenie leukoplakii
 • wycinanie blizn, brodawek i nowotworów łagodnych
 • leczenie liszaja płaskiego oraz zapalenia błony śluzowej jamy ustnej

b_188_130_16777215_00_images_za_1.jpg b_213_130_16777215_00_images_za_2.jpg b_190_130_16777215_00_images_za_3.jpg

b_318_130_16777215_00_images_za_4.jpg b_282_130_16777215_00_images_za_5.jpg

b_324_130_16777215_00_images_za_6.jpg b_301_130_16777215_00_images_za_7.jpg

b_229_130_16777215_00_images_za_9.jpg

Zapytaj o cenę wynajmu lasera, skorzystaj z korzystnych rabatów na początek współpracy

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com